Blog

silindir büküm

 Silindir Büküm İstanbul

Silindir Büküm Nedir?

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda istenilen ebatlarda saçların kıvrılma işlemine  silindir büküm  deniliyor. Silindir büküm; basınçlı kapların bombe ile kullanılan kısmı olarak da bilinmektedir. Silindir bükü firması olarak tüm silindir büküm işlemleri silindir bükme makineleri ile sıfır hatalı bir şekilde imal edilmektedir.

Silindir Büküm Nasıl Yapılıyor?

Düz bir plakayı kovan veya kutu denilen silindirik biri kesit haline getiren makineler ile silindir bükme işlemi yapılıyor. Silindir büküm işlemleri 2-3-4 merdane ile yapılarak bükme işlemi de düz plakayı merdanelerin arasına sürülere yapılmaktadır. Plakalar içine sürüldükten sonra belirli miktarda döndürülerek plakanın ilerleme işlemi devam ettirilir ve silindir kesitler oluşturulur.

Silindir Büküm Nerelerde Kullanılmaktadır?

Silindir büküm camilerin çelik minarelerinde yüksek binalardaki suyun iniş borularında, denize çakılan beton borularında silindir büküm işlerinin yapılması gerekiyor. Yaklaşık 3 metrelik silindir büküm işlemlerini profesyonel silindir makineleri ile sıfıra yakın hata ile istenilen ebatlarda imal edilip teslim etmekteyiz. Silindir büküm için alüminyum, saç ve paslanmaz malzemelerin kıvrılması daha da uygundur.

Silindir bükme işlemleriniz için hardox saç, paslanmaz saç veya alüminyum malzemelerin kesim işlemlerinden hemen sonra büktürebilmek için 3 metrelik silindir kullanarak silindir makineleri ile yaptığımız hizmetlerimizde istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Kaliteli iş denilince akla hep pahalı iş gelmektedir. Ancak her pahalı iş de kaliteli değildir. Yapılan iş ne olursa olsun kutsaldır, itina ile sağlam ve kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. Kalite anlayışımız, müşteri memnuniyetimiz ve tecrübeli elemanlarımızın kaliteli iyi iş çıkarması ile birlikte hizmet vererek, herkesin tercihi olabilmek için her türlü çabayı göstermekteyiz. İleri teknolojik ve yenilikçi projelerimiz ile silindir büküm başta olmak üzere silindir saç bükme, alüminyum boru imalatı ve benzeri gibi alanlarda alüminyum kaynağı içinde olmak üzere tüm hizmetlerimizi sıfır hata ve 0 kalite ile zamanında imal edip teslim etmekteyiz.

Silindir büküm işlerinde çalışan personel ve kullanılan ekipman, makine ve teçhizatın işin niteliğine uygun olması hayati önem taşımaktadır. Silindirli makinelerin sac büküm işlerini yaparken makinelerde oluşan gücün tonlarca ağırlığında olduğu bilinmektedir. Silindir sac büküm makinelerinin ideal makineler olmaması ve uygulanan gücün ağırlığını kaldıracak kapasitede olmaması demek büyük bir felaket anlamına gelebilecektir. Bu nedenle sac büküm makinelerinin kesinlikle alanında en iyi markalardan olması ve kendisini ispat etmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde ölümlü kazalara neden olabileceği gibi iş yerinde büyük yıkımlara da sebep olacak kazalar meydana gelebilecektir.

Silindirli sac büküm makineleri genel olarak iki silindirli olmaktadırlar. Silindirlerin arasında veya farklı bir destek ekipmanı ile silindirin arasına sıkıştırılan sac veya kalın demirler bükülmek sureti ile silindir sac büküm makineleri tarafından bükülmekte ve istenilen özellikte demir olarak üretilmektedirler.

Genelde halka şeklinde üretilen bu büküm ürünlerinin kullanım alanları farklılık gösterebilmektedir. Çok kalın ve dayanıklı demirlerin kısa sürede bükülerek bağlantı yerlerinin de en iyi şekilde kaynak edilerek yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilecek ürünler ortaya çıkartılmaktadır. Sac büküm makineleri sayesinde hazır ve işlenmiş demir başka bir işleme gerek kalmaksızın şekil verilerek istenilen özelliklerine kavuşturulmaktadır.

Sac Bükümle Hangi Demirler Bükülür

İçi boş veya içi dolu demirlerin birbirlerinden farkı olmaksızın silindir sac büküm makineler ile aynı ustalıkta bükülmesi ve istenilen şekillerin ortaya çıkartılması için silindir sac büküm makinelerinin doğru ve uzman kişiler tarafından kullanılmasını da bir zorunluluk haline getirmektedir. İşi bilmeyen, uzmanlaşmamış ve silindir sac büküm makinesini tanımayan kişilerin bu işi yapmaya çalışması da büyük tehlikelere neden olabilecektir.

Silindir Büküm İstanbul

Silindir büküm İstanbul firması yukarıda saydığımız bütün özellikleri taşıyan makine ve teçhizat ve sistemlere sahip bir sac büküm firmasıdır. Uzman ve profesyonel çalışanlarından oluşan ekipleri ile yapılan her işi teknik özelliklerine uygun, kaliteli ve profesyonelce yapmaktadır. Üretilen ürünlerin kalitesi ve marka değeri sektörünün ve piyasa değerinin en iyisi durumundadır. Kullanılan makine ve teçhizatın ağırlığı ve işin zorluğu nedeni ile müşteri memnuniyetinin sağlanmasının da zor olduğu bu zor işi Şafak Kazan firması büyük bir başarı ile yapmaktadır.

Bizler ile iletişim kurmak için hemen yandaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın


Hemen Ara