Blog

silindir büküm

Silindir Büküm İşleri

Silindir büküm, sanayide çeşitli mimari ve tesisat malzemelerini silindir biçimine getirmek için uygulanan işleme verilen isimdir. Cami inşaatında minare yapımı için silindir büküm yöntemi kullanılır. Ayrıca çeşitli tesisat borularının şekil almasında da silindir büküm işleri yapılmaktadır. İşini ustaca yapan silindir büküm İstanbul firması, endüstriyel anlamda birçok alana hizmet vermektedir. Ayrıca beton boruların üretilmesinde güçlü büküm makinaları kullanılmaktadır.

Endüstriyel ürünler üreten firmanın yaptığı diğer büküm işleri ise şöyledir:

Döner Merdiven Büküm: Çeliğe kavis verilerek oluşturulan döner merdiven iskeleti oluşturmak için kullanılan büküm yöntemidir. Sonrasında merdiven iskeleti ahşapla ya da çelikle kaplanıp korkulukları da merdivenin kaplandığı maddeyle oluşturulan merdiven türüdür.

Boru Büküm: Değişik büyüklükte, uzunlukta ve hassasiyette olan borulara şekil verme işlemidir.

Paslanmaz Delikli Boru Büküm: Endüstriyel anlamda birçok işlevi olan paslanmaz delikli boruların şekillenmesinde kullanılır. Firma borulara istenen kalınlıkta ve uzunlukta şekil verebilmektedir.

Paslanmaz Çelik Kazan Büküm: Birçok fabrika için paslanmaz çelikten kazanlar üreten firma, paslanmaz çelik kazanların şekil almasında büküm yöntemini kullanmaktadır.

Kılıcına Profil Büküm: Uzun dört köşeli bir dikdörtgen prizmayı andıran kılıcına profiller, firma tarafından kavis verdirmek amacıyla büküm işlemine sokulmaktadır.

Firmamız kullandığı hassas cihazlar ve işinin ehli çalışanları ile ürettiği ürünlerin kalitesine son derece dikkat ederek yaptığı işin inceliklerinin farkında olarak müşterilerine en iyi ürünlerini sunmaktadır. Endüstriyel malzemelerin kullanım amaçlarına göre müşterilerin istekleri doğrultusunda, ürünlerin büküm işlerini yapmaktadır. Yukarıda saydığımız büküm işleri dışında firmanın gerçekleştirdiği bir sürü büküm işlemi bulunmaktadır. Bunlar: alüminyum büküm, dişli çember büküm, dolu demir bükümü, konik büküm, köşebent büküm, lama büküm, flanş büküm gibi büküm işlemleri yapılmaktadır.

1967 yılından beri hem iç hem dış ticarette çeşitli alanlara malzeme üreten firmamız paslanmaz çelik ürünlerini dünya çapında ihraç etmektedir. Özellikle fabrikalarda kullanılan paslanmaz çelik ürünlerin üretiminde firmamız çok büyük bir yol kat etmiş ve gelişen teknolojiyle birlikte kullandığı üretim tekniklerini de geliştirmiştir.

Dünya standartlarına uygun üretim kalitesi sayesinde birçok firmadan farkını ortaya koyan Şafak Kazan, gelişen üretim teknolojisiyle dünyada daha çok tercih edilen firmalar arasında olmayı başarmaktadır.

Bakınız ;  silindir bükümü ikitelli

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın


Hemen Ara