Paslanmaz Dikişli Boru İmalatı

Paslanmaz dikişli boru farklı iş kollarında kullanılabilenborulardır. Paslanmaz borular genel olarak ikiye ayrılırlar. Bunlardan bir tanesi Avrupa dikişli paslanmaz borular iken, diğeri ise dikişsiz borulardır. Dikişsiz borular çekme ismi ile de anılırlar. Dikişsiz olan borular, yani çekme borular genellikle ağır sanayi de kullanılır. Kalın etli boru her zaman hazırda bulunmayacağı için kalın etli boru imalatı yapmaktayız. Ayrıca normal basınçtan daha fazla basınç olan alanlar da bu özellikteki paslanmaz borular kullanılır. Dikişli olan borular ise kendi aralarında ikiye ayrılır. Bunlardan bir tanesi tig kaynaklı borular diğeri de yüksek frekanslı borulardır. Basıncın az olduğu gıda ve dekorasyon sektörü gibi alanlarda genellikle yüksek frekanslı olan borular kullanılırken, basıncın fazla olduğu ağır sanayide tig kaynaklı olan borular kullanılır.

Paslanmaz Boru İmalatı

Paslanmaz Boru İmalatı

 

 

 

 

 

 

 

Tig kaynaklı olan borular yüksek frekanslı olan borulara göre basınca ve büküme karşı daha dayanıklıdırlar. Uzun yıllardan bu yana paslanmaz boru imalatı yapan firmamız günümüze kadar çok sayıda müşterimizin bu konudaki ihtiyaçlarını karşılayarak onlara kaliteli hizmetler sunmuşrur. Şirket olarak farklı konularda ürenler de üretiyoruz. Paslanmaz Dikişli Boru İmalatı vs…. Müşterilerimizin istediği paslanmaz boru ölçüleri kapsamında üretimler yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genellikle müşterilerimiz tarafından imalatı istenilen borular – dikişli boru imalatı – paslanmaz 304 dikişli boru imalatı – paslanmaz 316 dikişli boru imalatı – paslanmaz 310 dikişli boru imalatı şeklinde paslanmaz borulardır.

Paslanmaz Boru Özellikleri

Paslanmaz Dikişli Boru İmalatı

Paslanmaz Dikişli Boru İmalatı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikişli boru üretimi yapmak oldukça profesyonel bir iştir ve bu sebepten dolayı imalat yapacak olan firmaların mutlaka bu konuda yeterli düzeyde tecrübeye ve üretim ortamına sahip olmaları gerekir. Farklı iş kollarında kullanılan paslanmaz borular bu şekilde uzun yıllar boyunca herhangi bir şekilde sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilirler. Ancak paslanmaz dikişli boru üretimi konusunda bilgi ve becerisi olmayan firmalar tarafından yapılan üretimler sonucunda paslanmaz borulardan istenilen performanslar alınamayabilir. Paslanmaz boru üretimi yapan, bu konuda uzun yıllardan bu yana sektörün içinde olan ve güvenilir olan bir firmaya ihtiyaç duyarsanız gönül rahatlığı ile bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bizlere iletmiş olduğunuz paslanmaz boru siparişleriniz belirttiğiniz günde hazır olacaktır.

paslanmaz dikişli boru üreticileri

paslanmaz dikişli boru üreticileri

_______________________________________________________

Paslanmaz Borular

Paslanmaz Boru nerelerde kullanılmaktadır?

  1. Hastanelerden tutunda sokaklar evler araçlar restorantlar hatta teknoloji ürünlerinde bile kullanılır bu Paslanmaz Borular.
  2. Çeşitli çap ve ölçülerde yaşamımızda yeralırlar. Bilgilenme amacı ile açıklamalıyımki malzeme cinsi olarak çeşitleri vardır.
  3. Bu boruları bazılarımız paslanmayan metal olarak görsekte kendi aralarında ihtiyaca göre kullanımı değişmektedir.
  4. Örneğin gıda sektöründe 316 Paslanmaz Boru tercih edilir. Görsel olarak düşünülürse 304 Paslanmaz Boru olarak kullanılır. Eğer kullanılacak iş ısı ile ilgili ise 310 Paslanmaz Boru tercih edilir.

Nedir bu 304 – 316 – 310 Paslanmaz Borular? Bunlar Kimyasal Özellikleridir.

Bu paslanmaz Borular yukarıda belirttiğim numaralar haricindede fizikende kendi aralarında ayrılırlar.

Örneğin Paslanmaz Dikişli Boru hemen açıklık getireyim boru üretim aşamasında paslanmaz boruya verilen yuvarlak formun birleşme yerindeki kaynağa dikiş deniyor.

Bu dikişler yani kaynaklar 2 ye ayrılır avrupa ülkelerinde teknoloji ve endüstri daha gelişmiş olduğu için Paslanmaz Avrupa Dikişli Boru diye tabir edilen boruların kaynak yerleri belli belirsizdir ve çok düzgün formdadır bu boruların kullanım alanları farklıdır.

Birde ülkemizde imal edilen Paslanmaz Yerli dikişli Boru diye adlandırdığımız preste kalıpta basılan ve kaynağını el işçiliği ile yaptığımız özel kalınlık ve ölçülerde olan borulardır. Hepsi ihtiyaç doğrultusunda imal edilir ve kullanım alanları farklıdır.

Ülkemizde üretilmeyen Paslanmaz avrupa dikişsiz boru  yani Paslanmaz Çelik Çekme Borular vardır ki bu borular kaynaksız dır direk haddeden bu şekilde çekilirler. Tabi ki paslanmaz malzemenin yapısı ve kimyası itibari ile borularda şu isimleri almıştır.

  • 304 Paslanmaz Avrupa Dikişli Boru – 304 Paslanmaz Çelik Çekme Boru – 304 Paslanmaz Yerli Dikişli Boru
  • 316  Paslanmaz Avrupa Dikişli Boru – 316 Paslanmaz Çelik Çekme Boru – 316 Paslanmaz Yerli Dikişli Boru
  • 310 Paslanmaz Avrupa Dikişli Boru – 310 Paslanmaz Çelik Çekme Boru – 310 Paslanmaz Yerli Dikişli Boru

Bakınız ; Paslanmaz dikişli boru üreticileri.

Hemen Ara